~ ~ ~ Το Μυρόλι των Ιωαννίνων & των Αγγέλων ~ ~ ~

Μη διστάζεις, αν πραγματικά αγαπάς τη Σοφία, αγκάλιασέ την
και εκείνη θα σου γεννήσει όμορφα παιδιά: την Αγάπη, την Πίστη και την Ελπίδα...

Συχνές ΕρωτήσειςΣυχνές Ερωτήσεις   ΑναζήτησηΑναζήτηση   Κατάλογος ΜελώνΚατάλογος Μελών   Ομάδες ΜελώνΟμάδες Μελών   ΕγγραφήΕγγραφή 
 ΠροφίλΠροφίλ   Συνδεθείτε, για να ελέγξετε την αλληλογραφία σαςΣυνδεθείτε, για να ελέγξετε την αλληλογραφία σας   ΣύνδεσηΣύνδεση 

~ ~ ~ Κ α λ ώ ς Ο ρ ί σ α τ ε ~ ~ ~

Μπορείτε να επικοινωνείτε μαζί μας στα τηλέφωνα 210 86 12 110 και στο κιν. 6939 370 125

Για ενημέρωση και συμμετοχή στα Σεμινάρια της Σχολής μας, επικοινωνήστε στο 6939 370 110

Για ραντεβού Χαρτομαντείας & Καφεμαντείας παρακαλώ καλέστε στο 6939 370 110

Για το Μυρόλι των Αγγέλων στο Ηράκλειο Κρήτης στο 2810 342 220

Κατάστημα Happymojo Καλλιθέας, Μαντζαγριωτάκη 58, πάρκο Δαβάκη, τηλ: 2130 290626

Καλωσήρθατε στο μεγαλύτερο forum εσωτερικής αναζήτησης στην Ελλάδα.
Σας παρακαλούμε να διαβάσετε προσεχτικά τους κανόνες λειτουργίας της σελίδας μας.
Σας ευχόμαστε καλή διαμονή, Νίνο Αυγέρης & Μιχαήλ Δούκας.
www.tomyroli.gr // www.happymojo.gr

Ιλάτσι-Μπουγκ-Κρύσταλλος σκέψης

Δημοσίευση νέας  Θ.Ενότητας   Απάντηση στη Θ.Ενότητα    ~ ~ ~ Το Μυρόλι των Ιωαννίνων & των Αγγέλων ~ ~ ~ Αρχική σελίδα -> Απορίες Μελών & Ερωτήσεις
Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας :: Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας  
Συγγραφέας Μήνυμα
osiris
Δραστήριο μέλος...
Δραστήριο  μέλος...

Συμμετάσχουν: 14 Ιούλ 10
Τόπος: Leeds, United Kingdom

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Παρ Μάρ 16, 2012 12:17 pm    Θέμα δημοσίευσης: Ιλάτσι-Μπουγκ-Κρύσταλλος σκέψης Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Θα ήθελα ένα από τα έμπειρα μέλη (ή όποιος ξέρει τέλος πάντων) πως να κατασκευάσω, αλλά και να καθαγιάσω το ιλάτσι(αυτό το σκεύος σε σχήμα αυγού), το θυμιατό του Μπουγκντ και τον κρύσταλλο της σκέψης (ιδιαίτερα αυτός ειναι απλό κρύσταλλο, και άρα μπορώ να το πάρω κι από μαγαζί με είδη σπιτιού ή είναι καθαρός χαλαζίας?)

Σόρρυ αν οι απορίες μου είναι ανόητες, αλλά σκέφτομαι να τα φτιάξω και θα ήθελα να μάθω τον τρόπο. Επίσης, θα ήθελα αν είναι δυνατόν να δωθεί πλήρης και λεπτομερής περιγραφή και για τα τρία και τουσ τρόπους κατασκευής- καθαγιασμού τους.

Σας ευχαριστώ εκ των προτέρων και να είστε πάντα καλά! καρδια

Νίνο Αυγέρης
Αρχιέρεια των μαγισσών
Αρχιέρεια  των μαγισσών

Συμμετάσχουν: 06 Μάϊ 07

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Παρ Μάρ 16, 2012 12:57 pm    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Δεν θέλουν καθαγιασμο κυριως το Ιλάτσι...

Το ιλάτσι μπορείς να το λιβανίσεις!

γενικός τα ντύνομε με λάδι ακακίας και μετά τα θυμιάζεις με θυμίαμα λευκού μόσχου η αρσενικό λιβάνι.

Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email Επίσκεψη στην ιστοσελίδα του Συγγραφέα Yahoo Messenger
ΤρελΑστέρω
Δραστήριο μέλος...
Δραστήριο  μέλος...

Συμμετάσχουν: 19 Ιούν 10

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Παρ Μάρ 16, 2012 2:12 pm    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Eγώ τα καθαρίζω πρώτα με ξύδι κι αφού τα στεγνώσω τα αλείφω με έλαιο κέδρου. Τέλος, τα θυμιατίζω με καπνό φασκόμηλου, λεβάντας, μύρου και βερβένας.

Μόνο εγγεγραμμένοι χρήστες μπορούν να διαβάσουν τις υπογραφές σε αυτό το forum!
Γραφτείτε ή Συνδεθείτε στο φόρουμ!

Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
osiris
Δραστήριο μέλος...
Δραστήριο  μέλος...

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Παρ Μάρ 16, 2012 8:35 pm    Θέμα δημοσίευσης: . Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Σας ευχαριστώ πάρα πολύ! Όσο για την κατασκευή τους; Ο κρύσταλλος είναι απλός κρύσταλλο ή κάτι άλλο; Το ιλάτσι θα μπορούσε αυτές οι ωραίες αυγοθήκες που βρίσκουμε στα είδη σπιτιού; Και το θυμιατό;

Σόρρυ για τις πολλές ερωτήσεις, αλλά έχω αυτές τις απορίες για αυτά τα τρία υλικά εδω και πολύ καιρό, αλλά συνέχεια ξεχνάω να ρωτήσω.

ΤρελΑστέρω
Δραστήριο μέλος...
Δραστήριο  μέλος...

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Σαβ Μάρ 17, 2012 5:50 pm    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Επειδή αντιλαμβάνομαι ότι θα ξορκάρεις με συνταγες της Μάρας, δώσε βάση:

Το θυμιατό του Μπουγκ μπορείς να το αντικαταστήσεις με ένα απλό θυμιατό (το κλασσικό λιβανιστήρι) και να καις πράσινο κεράκι σε σχήμα Βούδα το οποίο θα έχεις αλείψει με άλικο. Συμβουλή φίλου μου από την Αίγυπτο.

Το ιλάτσι στην ουσία είναι αυγοθήκη, μπορείς να βρεις άπειρες στο εμπόριο.

Τον κρύσταλλο της σκέψης μπορείς να τον βρεις παντού σε διάφορα μεγέθη, υποθέτω έχουν στο Μυρόλι.

*)

Επιστροφή στην κορυφή
osiris
Δραστήριο μέλος...
Δραστήριο  μέλος...

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Κυρ Μάρ 18, 2012 1:00 am    Θέμα δημοσίευσης: . Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

ΤρελΑστέρω μου ευχαριστώ!!!! Απλά ρωτάω τόσα πολλά για τον κρύσταλλο της σκέψης γιατί επειδή λόγω της απόστασης τα έξοδα αποστολής είναι πάρα πολλά προσπαθώ να βρω τρόπο να τον φτιάξω. Κι επειδή περνούσα από ένα μαγαζί με είδη σπιτιού τις προάλλες και είδα αυτά τα κρύσταλλα που είναι ίδια με τον κρύσταλλο της σκέψης, αναρωτιόμουν αν είναι το ίδιο και μπορώ να χρησιμοποιήσω αυτό. Αλλά μετά είπα μηπως είναι από καθαρό διάφανο χαλαζία ο κρύσταλλος της σκέψης? Γιατί αν είναι, ξέρω ένα μαγζί εδώ που μένω που κάνει σκαλίσματα σε πολύτιμους λίθους και θα μπορούσα να παραγγείλω να μου το φτιάξουν εκεί. Ε, τι λες? Δεν είμαι και εξπέρ με τη σμυρνέικη μαγεία(αν και τρελαίνομαι για σμυρνέικα ξόρκια) και όπως καταλαβαίνεις έχω κι εγώ τις αποριούλες μου. Θα περιμένω απαντηση.
Ευχαριστώ.

ΤρελΑστέρω
Δραστήριο μέλος...
Δραστήριο  μέλος...

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Κυρ Μάρ 18, 2012 4:10 am    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Τίποτα καλέ, μην ευχαριστείς, μεταξύ μας???
Λοιπόν, αν στο μαγαζί αυτό πουλάνε λίθους και κρυστάλλους, είτε για ενεργειακά θέματα, είτε ως διακοσμητικά, είτε ως κοσμήματα, μπορείς να τους δείξεις μια φωτογραφία του κρυστάλλου (στο ιντερνετ θα βρεις άφθονες- θα σου ανέβαζα φωτογραφία με τους δικούς μου αλλά είμαι τσοπάνα και βλαχάρα τεχνολογικά και δεν ξέρω πώς γίνεται). Αν δεν το έχουν, θα παραγγείλουν και θα σου φέρουν, ειδικά τώρα που όλοι χρειάζονται δουλειά. Τον έναν που έχω τον είχα πάρει τυχαία από το Μοναστηράκι, δεν είναι ακριβός και τη δουλειά του την κάνει μια χαρά. Πες τους ότι τον θες για διαλογισμό, αυτοί συνήθως έχουν γεμοθεραπευτές για πελάτες, δεν παίζει να μην σε εξυπηρετήσουν!

Επιστροφή στην κορυφή
osiris
Δραστήριο μέλος...
Δραστήριο  μέλος...

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Κυρ Μάρ 18, 2012 5:29 am    Θέμα δημοσίευσης: . Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Ναι, εκεί τους είδα. Ήταν ακριβώς ιδιοι με τον κρυσταλλο της σκέψης. Όμως ήθελα να σιγουρευτώ από τι υλικό είναι κι ο κρύσταλλος της σκέψης, μην πάω κι αγοράσω αυτόν που είδα και κάνω τελικά καμιά πατάτα!!!!

nounou
Δραστήριο μέλος...
Δραστήριο  μέλος...

Συμμετάσχουν: 11 Νοέ 11

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Δευ Μάρ 19, 2012 4:01 pm    Θέμα δημοσίευσης: Re: . Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

osiris έγραψε:
Ναι, εκεί τους είδα. Ήταν ακριβώς ιδιοι με τον κρυσταλλο της σκέψης. Όμως ήθελα να σιγουρευτώ από τι υλικό είναι κι ο κρύσταλλος της σκέψης, μην πάω κι αγοράσω αυτόν που είδα και κάνω τελικά καμιά πατάτα!!!!

ο κρυσταλλος (Μαρας) αλλα και Μυρολι νομιζω, Οσιρη, ειναι κρυσταλλινος με πολυεδρικη κοπη και διαμετρο απο 6; ως 10; εκατοστων και με μια κορδελα για να τον κρατας (και εγω τετοιον εχω, ασχετα που δεν εχω καταλαβει τι ακριβως μπορω να κανω με αυτον!! :mrgreen: )
υπαρχει και κρυσταλλος σκεψης που μπορει να ειναι ενα διαφανο στρογγυλο πετρωμα οπως ο διαφανος ορεια χαλαζιας ή ο καπνωδης χαλαζιας και που μπορει να λειτουργησει σαν εστιαση στην μαντικη, τυπου κρυσταλλινη σφαιρα, αλλα δυστυχως δεν ειναι ευκολο να βρεις στρογγυλους και ευμεγεθεις κρυσταλλους (κλαψ-λυγμ :-( )

Επιστροφή στην κορυφή
oregon
Ψυχοπαίδια

Συμμετάσχουν: 30 Νοέ 11

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Δευ Μάρ 19, 2012 4:35 pm    Θέμα δημοσίευσης: Re: . Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

osiris έγραψε:
κι εγω που τον εχω απο τη Μειμαριδη κρυσταλλικος ειναι δεν σε παραπεμπει δηλαδη σε απλο γυαλι ουτε στην οψη ουτε στην αφη.
Επιστροφή στην κορυφή
osiris
Δραστήριο μέλος...
Δραστήριο  μέλος...

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τετ Μάρ 21, 2012 2:59 am    Θέμα δημοσίευσης: . Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Άρα απ' ότι κατάλαβα αυτοί που πουλάνε στα μαγαζιά με κρυστάλλους και ημιπολύτιμους λίθους είναι ό,τι πρέπει, δεν χρειάζεται να είναι από χαλαζία και τέτοια, κι ένας απλός κρυσταλλικός κάνει. Σωστά;

ΤρελΑστέρω
Δραστήριο μέλος...
Δραστήριο  μέλος...

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τετ Μάρ 21, 2012 10:50 am    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Μπράβο oregon, αυτό το σχήμα πρέπει να έχει ο κρύσταλλος της σκέψης, σχήμα δάκρυ και πολυπρισματικό. Το μέγεθος δεν έχει σημασία.

Nounou ο κρύσταλλος της σκέψης έχει να κάνει κυρίως με διαλογισμό και μαντικές εργασίες. Βοηθάει στις υποβολές και χρησιμοποιείται σε πολλές μαγικές τελετουργίες κυρίως για να συγκεντρώνει τη σκέψη.

*)

Επιστροφή στην κορυφή
nounou
Δραστήριο μέλος...
Δραστήριο  μέλος...

Συμμετάσχουν: 11 Νοέ 11

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τετ Μάρ 21, 2012 12:28 pm    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Αστερω ναι εχεις δικιο...με ενοχλει μονο που πρεπει να το κραταω στο χερι μου...ειμαι τεμπελα...θα πρεπει να βρω να τον κρεμασω απο καπου... :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:

Οσιρη, δεν ξερω τι ψαχνεις, οταν λεμε κρυσταλλινος, ενοουμε ουσιαστικα γυαλινος...αν και δεν ξερω καν αν ο "κρυσταλλινος" που εχω ειναι κρυσταλλο ή απλο γυαλι...πρεπει να τον σπασω για να δω τα θραυσματα για να καταλαβω :mrgreen:
"κρυσταλλικο" ειναι οτιδηποτε ειναι σχηματισμενο μεσα στη γη ατοφιο (πετρωματα και λιθοι ημιπολυτιμοι ή πολυτιμοι) και οχι απο επεξεργασια της αμμου με φωτια για να γινει γυαλι.Και τα κρυσταλλικα αντικειμενα και τα γυαλινα και τα κρυσταλλινα κανουν για το σκοπο που λεει η Τρελαστερω, αρκει να εχουν διαυγεια και πολλες εδρες στην κοπη τους.Νομιζω πως ακομα και ενα κρυσταλλο απο πολυελαιο θα εκανε την ιδια δουλεια αν εχει καταλληλο σχημα *)

Επιστροφή στην κορυφή
osiris
Δραστήριο μέλος...
Δραστήριο  μέλος...

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τετ Μάρ 21, 2012 1:16 pm    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

nounou μου νου το ξεκαθάρισες μια χαρά τώρα. Μάλλον είχα μπερδευτεί με τις έννοιες κρυστάλλινος και κρυσταλλικός. Τον κρύσταλλο της σκέψης είναι που θέλω να φτιάξω. Άρα σήμερα βουρ για το μαγαζί των κρυστάλλων!!!

Επισκόπηση όλων των Δημοσιεύσεων που έγιναν πριν από:   
Δημοσίευση νέας  Θ.Ενότητας   Απάντηση στη Θ.Ενότητα    ~ ~ ~ Το Μυρόλι των Ιωαννίνων & των Αγγέλων ~ ~ ~ Αρχική σελίδα -> Απορίες Μελών & Ερωτήσεις Όλες οι Ώρες είναι GMT + 2 Ώρες
Σελίδα 1 από 1

Μετάβαση στη:  

Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέο Θέμα σ' αυτή τη Δ.Συζήτηση
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης
Δεν μπορείτε να επεξεργασθείτε τις δημοσιεύσεις σας σ' αυτή τη Δ.Συζήτηση
Δεν μπορείτε να διαγράψετε τις δημοσιεύσεις σας σ' αυτή τη Δ.Συζήτηση
Δεν έχετε δικαίωμα ψήφου στα δημοψηφίσματα αυτής της Δ.Συζήτησης

Θα μας βρείτε στα ακόλουθα καταστήματα
(1) Το Μυρόλι, Αθήνα, Πλατεία Αμερικής, Οδός Μηθύμνης 46, τηλ.:2108612110 ~ κιν. 6939 370 125 ~ E-mail: tomyroli@yahoo.gr
(2) Υποκατάστημα Happymojo Καλλιθέας, Οδός Μαντζαγριωτάκη 58, πάρκο Δαβάκη, τηλ: 2130 290626
(3) Το Μυρόλι των Αγγέλων, Ηράκλειο Κρήτης, Οδός Χάνδακος 11, τηλ. 2810 342220
(3) Ηλεκτρονικό κατάστημα (e-shop) με είδη Hoodoo, Voodoo & Santeria ~ www.happymojo.gr
(4) Επίσημο site του Happymojo στο www.thehappymojo.gr
(5) Τηλέφωνο επικοινωνίας για ραντεβού χαρτομαντείας & καφεμαντείας 6939 370 110

Σε εμάς θα βρείτε τα εξής προϊόντα: Φίλτρα έρωτα, τύχης, προστασίας, χρήματος, Μπουχούρια, Θυμιάματα, Μελισσοκέρια, Ημιπολύτιμους λίθους, μαγικά πουγκιά, πούδρες αγάπης, έρωτα, προστασίας. Αιθέρια έλαια, λάδια βάσης, έλαια μαγικά, έλαια αγάπης, έρωτα, τύχης & προστασίας. Φυλαχτά gris ~gris και διάφορα υλικά για την τέχνη της σοφίας.
Σας περιμένουμε να σας γνωρίσουμε απο κοντά και να προσφέρουμε καφέ και χαμόγελο.
Με Αγάπη Δούκας & Νίνο
www.tomyroli.gr